Zámek Rájec-Jestřebí

Zámecký park

Ke každému zámku patří park. Také rájecký zámek má zahradu, kde se můžete po skončení prohlídky projít a těšit se ze zeleně, tak jako kdysi šlechtici a snad i jejich služebnictvo. Park byl tehdy určitě místem k odpočinku, rozjímání, úkrytem před vnějším světem, ale také místem radovánek i rozpustilých zábav a princezny, kněžny a hraběnky zde mohly švitořit se svými kavalíry… Tedy se projděte parkem, rozjímejte, povídejte si, švitořte, koketujte a hlavně si odpočiňte – vždyť zelená je balzámem na duši.

Zatímco zeleň na nádvoří před zámkem je utvářena ve stylu francouzského parku, ve kterém perfektně střižené trávníky i keře rozdělené upravenými cestičkami tvoří geometrické obrazce, anglický park za zámkem se svými stromy, keři a trávníky poskytuje dokonalé soukromí.

Park je přístupný nejen ze zámeckého areálu. Také pokud zámek obcházíte, narazíte zanedlouho na bránu, kterou se dá dostat dovnitř. Vstoupit můžete celoročně a bezplatně, od 6 do 20 hodin. Tradici zdejšího zámeckého zahradnictví podtrhují také každoroční tématické výstavy květin v interiérech zámku.

Penzion Macocha Blansko
Cena od: 400 Kč os./noc
Penzion Karst Blansko
Cena od: 400 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že při břehu Divoké Orlice nedaleko Potštejna u Hradce králové leží Tábořiště Vochtánka? Zdejší country večery jsou vyhlášené široko daleko a o zábavu zde není nouze ani při pravidelném grilování.